Счетчики учета в квартире - кто за что отвечает решение ВС

rmv56
Зарегистрированный пользователь
Зарегистрированный пользователь
 
Сообщения: 2
Зарегистрирован: Пт май 29, 2020 1:40 pm
Пол: Мужской

Счетчики учета в квартире - кто за что отвечает решение ВС

Сообщение rmv56 » Ср июн 03, 2020 12:26 pm

Учет — за счет продавца https://zib.com.ua/ru/142802-vs_konstat ... agay.html#

Обязанность проводить периодическую поверку и ответственность за своевременность ее проведения возлагается исключительно на поставщиков услуг. Такое заключение сделал ВС в постановлении №815/5329/16, текст которого печатает «Закон и Бизнес».

Верховний Суд
Іменем України
Постанова
3 квітня 2020 року м.Київ №815/5329/16
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
39. Відповідно до абз.2 п.10 Правил №630 справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається, за винятком випадків, передбачених абз.5 п.16 цих правил. Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку. У разі виникнення сумнівів щодо правильності показань квартирних засобів обліку споживач в установленому порядку може проводити їх позачергову повірку за власні кошти, про що інформує виконавця.
40. Пунктами 9, 30, 32 цих же правил передбачено, що квартирні засоби обліку води і теплової енергії беруться виконавцем на абонентський облік, а їх періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) проводяться за рахунок виконавця, до обов’язків якого входить контроль міжповіркових інтервалів, повірка квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, в той час як обов’язком споживача є своєчасна оплата наданих послуг за цінами і тарифами, встановленими згідно з вимогами законодавства.
41. В той же час, згідно з положеннями пп.6 п.29, пп.4 п.32 Правил №630, споживач має право на періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку. Виконавець зобов’язаний контролювати установлені міжповіркові інтервали, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж.
42. ВС у постанові від 15.07.2019 у справі №235/499/17 зробив висновок про те, що підприємства, які надають послуги з водопостачання повинні забезпечити виконання робіт з періодичної повірки, обслуговування та ремонту квартирних засобів обліку води за рахунок включення цих робіт до тарифу на водопостачання.
43. Відповідно до умов п.3.5.6 договорів про надання послуг постачання холодної води та водовідведення, підведення гарячої води, укладених між позивачем та споживачами Особою 1 і Особою 2, споживач має право на періодичну повірку, обслуговування і ремонт (в тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) квартирних приладів обліку.
44. Разом з тим, друге речення п.3.4.5 відповідних договорів містить обов’язок споживача проводити періодичну повірку квартирних приладів, при тому, що, як зазначено вище, відповідно до пп.6 п.29 Правил №630 споживач лише має право на періодичну повірку, обслуговування та ремонт квартирних засобів обліку, а контролювати встановлені міжповірочні інтервали, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж, відповідно вказаних правил, зобов’язаний виконавець.

Вернуться в Экономика

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1